УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

+38 (050) 012 86 47

УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

Меню

Верховна Рада може скасувати право постійного користування землею

Зареєстровано проект Закону № 5385 від 15.04.2021 року «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками».

Як зазначено в пояснювальній записці до нього: «Метою проекту Закону є трансформація права постійного користування землею у сучасні правові титули, які б надавали можливість більш ефективного використання земельних ресурсів».

Що ж насправді передбачає проект Закону?

Стосовно земельних ділянок державної та комунальної власності, то замість постійного користування, вони тепер будуть використовуватись на праві господарського відання та оперативного управління (якщо це стосуватиметься державних і комунальних підприємств, установ або організацій).

Інші суб’єкти, яким належало право постійного користування землею мають право на переоформлення його на право оренди або викуп земельних ділянок.

При цьому, проект Закону передбачає лише право вказаних осіб на переоформлення земельної ділянки на право оренди або викуп.

В той же час, у випадку не переоформлення, реалізація права постійного користування землею здійснюється за нормами, які діяли до зазначених змін.

Проектом Законом також пропонуються передавати безоплатно у власність співвласникам багатоквартирного будинку Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані такі будинки.

Однак це здійснюватиметься лише в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Проте такий порядок, в наших реаліях, невідомо коли буде розроблений та затверджений.

Певні зміни передбачені і у сфері оренди землі (в тому числі й сільськогосподарського призначення).

Зокрема, передача в оренду земельної ділянки державної чи комунальної власності особою, яка використовує земельну ділянку на праві оперативного управління, господарського відання, здійснюється на земельних торгах.

Також, встановлені обмеження щодо строків, на які можуть передаватися в оренду такі земельні ділянки (не більше 3 років, сільськогосподарського призначення – не більше 7 років).

Проект Закону передбачає відповідні зміни і до деяких інших законодавчих актів, а саме до Закону України «Про землеустрій», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Водного кодексу України та інших.

Замовте терміновий зворотний дзвінок

З 09:00 до 18:00 пн.-пт.

Публікації

За зверненням адвоката ЮК «Треско Партнерс» встановлені порушення законодавства в МВС України

На підставі звернення адвоката юридичної компанії «Треско Партнерс», Уповнов...

СУДИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА СКАСОВУВАТИ РЕЄСТРАЦІЮ ОСББ

Декілька мешканців будинку, в якому створено Об’єднання співвласників багатоквар...

ЗМІНИ В СИСТЕМІ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

  30.06.2021 року Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу про...