УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

+38 (050) 012 86 47

УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

Меню

Коли можна бити поліцейського?

Досить часто наша поліція затримує людей, м’яко кажучи, без дотримання визначеної законом процедури, а такі «затримання» по факту перетворюються на викрадення.

Верховний Суд в постанові від 15 січня 2020 року у справі № 759/14950/17 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/87053509) висловив цікаву позицію щодо таких ситуацій.

Зокрема, Верховний Суд погодився з висновками апеляційного суду, про те, що особа, яка наносила тілесні ушкодження поліцейським не знала, що це працівники поліції. Суд зазначив, що самих лише вигуків «стій поліція» не достатньо для того, щоб ідентифікувати таких осіб саме як працівників поліції. Натомість, ними не пред’являлися особі службові посвідчення, на них не було форменого одягу працівників поліції та зовнішнього кольорово-графічного оформлення патрульного автомобіля на транспортному засобі.

Тому за відсутності вказаних вище ознак працівники поліції, які намагаються затримати особу чи застосувати фізичну силу можуть правомірно отримати відповідний супротив та такі дії не можуть бути кваліфіковані за ст. 342 Кримінального кодексу України (тобто як опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, під час виконання ним службових обов’язків) та за ст. 345 КК України (тобто як насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Замовте терміновий зворотний дзвінок

З 09:00 до 18:00 пн.-пт.

Публікації

СУДИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА СКАСОВУВАТИ РЕЄСТРАЦІЮ ОСББ

Декілька мешканців будинку, в якому створено Об’єднання співвласників багатоквар...

ЗМІНИ В СИСТЕМІ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

  30.06.2021 року Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу про...

Спір між Фондом гарантування вкладів та кредиторами банку вирішить Велика Палата ВС

Велика Палата Верховного Суду може поставити крапку у спорах щодо недійсност...