УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

+38 (050) 012 86 47

УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

Меню

Коли можна бити поліцейського?

Досить часто наша поліція затримує людей, м’яко кажучи, без дотримання визначеної законом процедури, а такі «затримання» по факту перетворюються на викрадення.

Верховний Суд в постанові від 15 січня 2020 року у справі № 759/14950/17 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/87053509) висловив цікаву позицію щодо таких ситуацій.

Зокрема, Верховний Суд погодився з висновками апеляційного суду, про те, що особа, яка наносила тілесні ушкодження поліцейським не знала, що це працівники поліції. Суд зазначив, що самих лише вигуків «стій поліція» не достатньо для того, щоб ідентифікувати таких осіб саме як працівників поліції. Натомість, ними не пред’являлися особі службові посвідчення, на них не було форменого одягу працівників поліції та зовнішнього кольорово-графічного оформлення патрульного автомобіля на транспортному засобі.

Тому за відсутності вказаних вище ознак працівники поліції, які намагаються затримати особу чи застосувати фізичну силу можуть правомірно отримати відповідний супротив та такі дії не можуть бути кваліфіковані за ст. 342 Кримінального кодексу України (тобто як опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, під час виконання ним службових обов’язків) та за ст. 345 КК України (тобто як насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Замовте терміновий зворотний дзвінок

З 09:00 до 18:00 пн.-пт.

Публікації

Суд розгляне справу за позовом до Уповноваженого із захисту державної мови

Адвокат ЮК «Треско Партнерс» звернувся (як фізична особа) до Уповноваженог...

Закон про мову і його вплив на громадян України

Як Закон «Про забезпечення функціонування української мови, як державної», який ...

Зловживання правом чи реалізація права на захист?

Відносно новим у процесуальних кодексах є законодавче врегулювання поняття «злов...