УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

+38 (050) 012 86 47

УкраїнськаРусскийEnglishFrançais

Меню

ЄСПЛ встановив незаконність повернення дитини до Великобританії

Постановою від 13 квітня 2021 року у справі № 2-4237/12 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/96342875) Велика Палата Верховного Суду на підставі рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), скасувала рішення судів попередніх інстанцій про повернення малолітньої дитини з України до Великобританії.

За результатами неодноразового розгляду спору, суди в Україні все ж вирішили спір на користь позивача, батька дитини –  громадянина Великобританії та зобов’язали повернути йому дитину.

Однак відповідачка, мати дитини – громадянка України подала скаргу до ЄСПЛ, який встановив порушення судами Конвенції з прав людини. Основними підставами, на яких базувалося рішення ЄСПЛ було те, що суди не врахували та не дали належної оцінки висновкам психологічного обстеження, які вказували, що переїзд до Великобританії може зашкодити дитині, а також не врахували медичних висновків та документів, які підтверджували, що переїзд дитини може негативно позначитись на здоров’ї матері (відповідачки).

Саме вказані обставини й лягли в основу постанови Великої Палати Верховного Суду від 13 квітня 2021 року, якою задоволено заяву матері дитини про перегляд рішень українських судів, на підставі встановлених ЄСПЛ порушень прав людини при винесенні таких рішень.

При цьому встановлення ЄСПЛ порушень прав людини при винесенні рішень в Україні, не завжди на практиці стає підставою для скасування Великою Палатою ВС таких рішень (деталі тут: https://www.facebook.com/TrescoPartners/posts/2915069132099322).

Однак цього разу Велика Палата ВС нарешті стала на бік особи, яка добилася в ЄСПЛ констатування порушення її прав судами України.

(фото взято з https://www.05366.com.ua/news/2106969/aki-novi-pravila-timcasovogo-viizdu-ditini-za-kordon)

Замовте терміновий зворотний дзвінок

З 09:00 до 18:00 пн.-пт.

Публікації

Запрацює Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система

  Сьогодні 27.04.2021 року зареєстровано проект Закону про внесення змін...

Верховна Рада може скасувати право постійного користування землею

Зареєстровано проект Закону № 5385 від 15.04.2021 року «Про внесення змін до Зем...

Суд розгляне справу за позовом до Уповноваженого із захисту державної мови

Адвокат ЮК «Треско Партнерс» звернувся (як фізична особа) до Уповноваженог...